« Späť

Rodinkovo 2021

Rodinkovo 2021
Ako minulý rok, tak aj tento sme sa mohli zúčastniť tradične skvelého programu MMM3 tentoraz na tému Výchova dieťaťa, ktorý sa konal v Rodinkove v Belušských Slatinách v dňoch od 27. - 29. augusta, v podaní animátorov Face to Face z Vyšného Kubína.
 
Z dôvodu bezpečnosti na každého účastníka čakal pri vstupe nielen svätý Peter ale i antigénový test a skúsený tím zdravotníkov z našich radov SKA. Otestovaných bolo 120 účastníkov vrátane detí. Všetko prebehlo krásne hladko a s úsmevom.  Testy v hodnote 372€ boli hradené z peňazí SKA. Vyzbieraný dobrovoľný príspevok v Rodinkove na potreby SKA bol presne 375€, čím sa uhradili náklady na antigénové
testy,  za čo všetkým dobrodincom veľmi ďakujeme.
 
Rodinkovo ide s dobou o čom sme sa mohli presvedčiť pri používaní nákupného systému, kedy pomocou  čiarového kódu na menovke, si účastník nakúpil občerstvenie či suveníry a na konci pobytu jednoducho naraz zaplatil platobnou kartou či hotovosťou. Veľmi pohodlné hlavne pre kávičkárov.
 
Program pre dospelých bol kvalitný, plný silných osobných svedectiev, pretkaný chválovými piesňami vo veľmi chytľavom podaní animátorov. Ani program pre deti v ničom nezaostával pozadu. Naši perfektní animátori ako
každý rok pripravili skvelý program, ktorý usilovne chystali 2 mesiace.  Téma bola Povolanie apoštolov a Búrka na mori. Nemohla chýbať deťmi obľúbená strašidelná dobrodružná nočná hra, kedy deti mohli využiť silné svietidlá svojich rodičov. Pre odvážne deti čakala legendárna maxi Peťo húpačka.
Počas svätej omše na záver deti zaspievali svoje pripravené orginálne pesničky o stratenej ovečke, búrke a zahrali divadelnú scénku o povolaní apoštolov a dramatickú morskú búrku, ktorú Ježiš nakoniec upokojil. 
Na pamiatku si deťúrence odniesli vlastnoručne vyzdobené drevené lodičky a plnú hlavu úžasných zážitkov s kamarátmi. 
Ďakujeme našim skúseným a obetavým animátorom a Spoločenstvu Duchovnej Podpory, ktorí nás svojimi modlitbami po celý čas verne sprevádzali. 
A vieme, že i vďaka nim bol celý 3 dňový priebeh nádherný, duchovne inšpiratívny bez problémov a komplikácií.
Na záver ešte jedna dobrá správa, spoločenstvo Face to Face prijalo naše pozvanie a radi zavítajú i medzi nás priamo do Piešťan.  Dúfame, že sa stretnutie podarí ešte tento rok..
Ak Pán Boh dá, a animátori sa o deťúrence postarajú :)  tak budúci rok sa môžeme
tradične tešiť na Rodinkovo 2022

Spoločenstvá kresťanskej angažovanosti

(SKA)

 3 - ročná formácia v ignaciánskej spiritualite,

 a následne rozhodnutie pre službu v spoločenstve