« Späť

Letný prázdninový Picknick SKA na LIDE“

Letný prázdninový Picknick SKA na LIDE“
„Bolo skvelé zažiť, silu spoločenstva, že všetci sme súčasťou jednej veľkej Božej rodiny.“

„Prázdninové Nedeľné popoludnie SKA“ 23.7.2022 sme zahájili o 16:30 oslavou nášho Boha piesňou, príhovor o budovaní Božieho kráľovstva a svoje kňazské požehnanie nám dal na úvod páter Janko Revák SJ. Srdečné pozdravy a uistenie o svojom duchovnom spojení s celým spoločenstvom SKA poslal i páter Leo Slaninka z ďalekého „Severného kráľovstva“.

Obetavé spoločenstvo „Kristových priateľov“ KP sa postaralo o zaujímavé a dobrodružné súťaže a hry pre deti všetkých vekových kategórií. Veľká vďaka Stanke, Martinke, Oliverovi a Milke!!

Peťo v korunách vysokých stromov pripravil aj tentokrát povestnú adrenalínovú hojdačku a rebrík do neba pre tých najodvážnejších.

Skúsený lukostrelec Oliver predviedol umenie streľby z historického anglického luku a pod jeho odborným dohľadom si to mohli vyskúšať viacerí záujemcovia z radov dospelých i detí.

O perfektnú organizáciu 2. ročníka “ súťaže o najchutnejší koláčik“ sa postarali Zuzka s Danielom.

Po vzájomnej ochutnávke koláčikov, mohol každý venovať svoj hlas tomu svojmu najobľúbenejšiemu a po sčítaní hlasov pod právnickým dohľadom nasledovalo vyhlásenie prvých 3 miest.

Ďakujeme všetkým 22 účastníkom, ktorí napiekli sladké i slané dobroty a podelili sa s ostatnými. Tohtoroční víťazi Magdalénka, Terezka a Filip, Gabika so Slávkou sa podelili o niektoré slané a sladké recepty, ktoré pripájame v prílohe e-mailu.

Najdlhší rad bol pred zmrzlinárňou – celkom sa zmaškrtilo 13 litrov zmrzliny, ktorú pre všetkých venovali Vanda s Peťom.

Čerstvá SKA káva tiež prilákala svojou vôňou ku kávovaru - celkom sa vypilo 70 kávičiek.

Opekačka sa tiež vydarila, na dobrotách sme si pochutnali ohník založili a suché drevo priniesli Stanko s Martuškou, Ľubko s Katkou.

Deti sa vedia a chcú podeliť - o tom nás presvedčili, keď priniesli svoje hračky, ktoré si navzájom povymieňali a ochotne sa rozdelili so svojimi kamarátmi.

Celým večerom nás sprevádzala hudobná produkcia Chválového spoločenstva, s ktorými sme si mohli i naživo spolu zaspievať s doprovodom gitary s Peťom a Palim a speváčkou Laurou.

Príjemné letné stretnutie pre 100 dospelých a 50 detí sa podarilo zrealizovať vďaka obetavej pomoci mnohých.

Spoločenstva duchovej podpory, ktoré nás sprevádzalo po celý čas svojimi modlitbami a obetami.

Ďakujeme Nášmu Nebeskému Otcovi, ktorý nás obdarúva toľkými darmi.
P

P.S. Na pripojenej spoločnej fotografii sa nenájdu úplne všetci, fotenie bolo na záver, kedy už niektorí neboli prítomní a  museli odísť.

Krásne letné dni.

Majka a Juraj

Koordinátori SKA
 

 

Spoločenstvá kresťanskej angažovanosti

(SKA)

 3 - ročná formácia v ignaciánskej spiritualite,

 a následne rozhodnutie pre službu v spoločenstve