« Назад

Letný prázdninový Picknick SKA na LIDE

Letný prázdninový Picknick SKA na LIDE

„Prázdninové Nedeľné popoludnie SKA“ - 17.7.2022 sme zahájili o 16:30, slavou nášho Boha piesňou „ Je čas vzdať chválu“.

Srdečné pozdravy a uistenie o svojom duchovnom spojení s celým spoločenstvom SKA nám poslal i páter Leo Slaninka z ďalekého „Severného kráľovstva“.

„Bolo to úžasné cítiť, že sme súčasťou jednej veľkej Božej rodiny.“

Pre deti všetkých vekových kategórií pripravilo obetavé spoločenstvo „Kristových priateľov“ všakovaké zaujímavé a dobrodružné súťaže a hry.

Peťo v korunách vysokých stromov pripravil už povestnú adrenalínovú lanovú dráhu pre tých najodvážnejších.

Skúsený lukostrelec Oliver predviedol umenie streľby z historického anglického luku a pod jeho odborným dohľadom si to mohli vyskúšať viacerí záujemcovia z radov dospelých i detí.

O perfektnú organizáciu 1. ročníka “ súťaže o najchutnejší koláčik“ sa postarali Zuzka s manželom Danielom a dcérkou Isabelkou. Po ochutnávke koláčikov, mohol každý venovať svoj hlas tomu svojmu najobľúbenejšiemu a po sčítaní hlasov pod právnickým dohľadom nasledovalo vyhlásenie prvých 3 miest.

Ďakujeme všetkým 15 účastníkom, ktorí napiekli dobroty a podelili sa s ostatnými. V prílohe e-mailu sú uvedené recepty 3 najchutnejších koláčikov, o ktoré sa veľkodušne podelili tohtoročné víťazky Gabika, Zuzka a Mary.

Vynikajúcu chrumkavú Pizzu z Mliečáku venovali Beatka s Rasťom.

Veľký úspech mala originálna cukrová vata, ktorú priamo na cukrárskom stroji neúnavne točili pre všetkých maškrtníkov Zuzka, Katka a Michal.

Čerstvá SKA kávička tiež prilákala svojou vôňou ku kávovaru  a doplnila hladinu kofeínu.

Opekačka sa tiež vydarila, na dobrotách sme si pochutnali, ohník založili a suché drevo priniesli Stanko s Martuškou, Ľubko s Katkou.

Deti sa vedia a chcú podeliť - o tom nás presvedčili, keď priniesli svoje hračky, ktoré si navzájom povymieňali a ochotne sa rozdelili so svojimi kamarátmi.

Dokonca hračky ešte venovali do materského centra v JPC.

Celým večerom nás sprevádzala hudobná produkcia Chválového spoločenstva, s ktorými sme si mohli i naživo spolu zaspievať za doprovodu gitary s Peťom a Palim.

Za logistiku i  zabezpečenie elektrického prúdu ďakujeme Vande s Peťom.

Príjemné letné stretnutie pre viac ako 100 účastníkov sa podarilo zrealizovať vďaka obetavej pomoci mnohých.

Ďakujeme predovšetkým Nášmu Nebeskému Otcovi.

Počasie bolo veľmi príjemné, zranenia a úrazy neboli žiadne vďaka aktivite strážnych anjelov.

A na záver prianie od Amálky a Tonka, animátorov Spoločenstva duchovej podpory, ktoré nás sprevádzalo po celý čas svojimi modlitbami a obetami:

Nech aj naďalej v spoločenstve SKA „Pán“ požehnáva Lásku slúžiacu, načúvajúcu, milujúcu a rozdávajúcu sa.

Krásne letné dni.

Majka a Juraj

Spoločenstvá kresťanskej angažovanosti

(SKA)

 3 - ročná formácia v ignaciánskej spiritualite,

 a následne rozhodnutie pre službu v spoločenstve